Rośniemy z matematyką i mBankiem

Poznaliśmy cudownych ludzi, stworzyliśmy Projekt.

Ruszamy wkrótce z cyklem warsztatów matematycznych dla przedszkolaków, dofinansowanym przez mFundację działającą pod skrzydłami mBanku. Zadanie nie odbyłoby się bez współpracy z cudowną Kooperatywą rodzicielską z Trzebnicy „Przystanek Edukacja – Kropka” zrzeszającą kilka rodzin uczących swoje dzieci w trybie edukacji domowej.

Projekt polegał będzie na poszerzaniu wiedzy matematycznej grupy przedszkolnej, praktycznym jej wykorzystywaniu w życiu codziennym oraz na nauce przez zabawę. Składał się będzie z 12 spotkań, raz w tygodniu, 1,5h każde. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy i interdyscyplinarny. Prowadzone będą przez osobę będącą pedagogiem z doświadczeniem w realizacji zajęć kreatywnych oraz terenowych. Spotkania obfitowały będą w doznania sensoryczne, dźwiękowe i wizualne.

Kooperatywa „Kropka” działa od 5 lat realizując edukację wczesnoszkolną, kreatywnie bazując na metodach takich jak montessoriańska oraz waldorfska. Znajdują również zastosowanie dla planu daltońskiego, metod krytycznego myślenia i ogromu, ogromu uważności i bliskości z najmłodszymi. Wszystko to odbywa się w duchu rodzicielska bliskości z komunikacją opartą na założeniach porozumienia bez przemocy, czyli wszystko to, co nam ważne w jednym miejscu.