Rośniemy z matematyką!

0 Comments

Nasz projekt „Matematyka wokół nas” realizowany we współpracy z Kooperatywą rodzicielską „Przystanek Edukacja – Kropka” jest już na półmetku! Projekt jest finansowany przez Fundację mBanku w ramach programu „Rosnę z matematyką”.

Przedszkolaki z ” Kropki” biorą udział w cyklu warsztatów matematycznych rozwijających umiejętności związane z liczeniem, mierzeniem i odnajdowaniem matematyki w życiu codziennym.

Za nami już 5 zajęć. Tradycją stało się cotygodniowe recytowanie matematycznych wierszy, które poprzedza warsztaty właściwe. Przedszkolaki mają już za sobą zrobienie zakupów pod uważnym okiem starszego rodzeństwa. Zakupione zostały składniki konieczne do upieczenia ogromu pierniczków, które po wystygnięciu zostały przez dzieci przeliczone i podzielone na ilość rodzin. Wiele radości sprawiło maluchom szycie cyfr poduszek oraz wzięcie udziału w grze matematycznej „Jestem cyfrą” polegającej na dodawaniu i odejmowaniu się od siebie wzajemnie. Nie zabrakło również warsztatu stolarskiego, podczas którego grupa szlifowała i ozdabiała cyfry ze sklejki, z których następnie tworzone były skomplikowane działania 🙂 Dzięki zakupionym miarkom oraz tym zrobionym własnoręcznie przez maluchy zmierzona została cała szkoła. Od średnicy talerza, przez okno, po dywan i wysokość pomieszczeń. Ofiarami pomiaru padli również opiekunowie i starsze rodzeństwo od stóp do głów.

Realizowany Projekt pozwolił również na zakup pomocy naukowych oraz gier planszowych i strategicznych ściśle związanych ze szlifowaniem umiejętności matematycznych. Do tej pory dzieci nauczyły się już korzystania z tablic Seguina oraz rozpracowali zasady gry w Ubongo.

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji mBanku w ramach programu „Rosnę z matematyką”.

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *